Wiele kosmetyków oferowanych przez producentów zawiera szkodliwe substancje dla zdrowia. Jedną z nich jest silikon. Niestety, ale substancja, która zapewnia produktom kosmetycznym kremową konsystencję oraz przyjemność w dotyku działa także szkodliwie na skórę. Jak rozpoznać produkty, które nie szkodzą naszemu zdrowiu? Czym są zdrowe kosmetyki?

Produkty mające ujemny wpływ na nasze zdrowie znajdują się na etykiecie lub na odwrocie opakowania. Zaliczane do nich są nie tylko wspomniane silikony, ale także produkty oczyszczonej ropy naftowej czy konserwanty syntetyczne zwane „Parabeny”. Zdrowe kosmetyki nie będą posiadały przedstawionych substancji oraz, co bardzo ważne, będą wykonane z produktów roślinnych, czyli naturalnych. Do naturalnych składników zaliczamy oleje roślinne, ekstrakty z roślin oraz olejki eteryczne. Jednym z takich produktów jest olej kokosowy. Znany jest on nie tylko z właściwości kulinarnych i zdrowotnych, ale także kosmetycznych. Olejek kokosowy jest często stosowanym składnikiem kremów, balsamów oraz mydeł. Przede wszystkim ma zbawienny wpływ na skórę. Omawiany składnik posiada ogromne możliwości nawilżające i wspomaga regenerację naskórka. Wspomaga także organizm w odbudowie bariery lipidowej, czyli ochronnej. Zdolności regeneracyjne powodują, że wspomaga leczenie rumieni, uszkodzonego nabłonka oraz łagodzi stany zapalne i podrażnienia. Olejek kokosowy jest także stosowany w odżywkach do włosów. Wspomaga odbudowę włosów od nasady po końce. Silnie odżywia włosy, co powoduje uplastycznienie i wzmocnienie struktury włosów. Także objętościowo fryzura jest bardziej okazała, gdyż włosy dobrze odżywione w witaminy zwiększają swoją objętość.

Olejek kokosowy jest tylko przykładem niezliczonych, naturalnych składników zdrowych kosmetyków. Olejki czy ekstrakty uzyskiwane z miąższu lub pestek rośli od wieków stanowiły najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze kosmetyki dostępne na ziemi!

PODZIEL SIĘ
Następny artykułUwaga na (nie)zimowe czapki!