Wysiłek na siłowni może zostać zniweczony przez nieprawidłową dietę. Jedzenie samych węglowodanów i białek nie uzupełni braków energetycznych w diecie. Bardzo dobrymi naturalnymi zasobami energii są owoce. Nie tylko uzupełniają cukry niezbędne do procesów spalania, ale także są kopalnią minerałów i witamin. Właśnie drugie wspomniane składniki odpowiadają za szereg właściwości owoców, o które nawet się je nie podejrzewa.

Wiele owoców, szczególnie jagodowych to kopalnia witamin A, B, C czy E. Owoce to jednak nie tylko witaminy, ale także ogrom minerałów takich jak selen, potas, magnez czy wapń. Dlaczego minerały są tak ważne dla ludzkiego organizmu? Niedobory poszczególnych minerałów prowadzą do chorób serca, układu krążenia, obniżają odporność organizmu, powodują problemy z układem trawiennym czy umożliwiają swobodny rozrost komórek rakowych.

Jakie owoce najlepiej spożywać? Na pewno są to cytrusy czy kiwi, dlatego że posiadają olbrzymie pokłady witaminy C, która uszczelnia naczynia krwionośne, co uniemożliwia przemieszczanie się wirusom i szczepom bakterii. Bardzo dobry jest banan, który jest źródłem energii do treningu i posiada bardzo dużą ilość potasu. Potas wspomaga pracę serca i układu krążenia. Szereg właściwości leczniczych, czyli działanie przeciw wirusom, przeciw bakteriom posiadają owoce jagodowe. Przykładem jest Borówka amerykańska, posiadająca ogrom witamin oraz mająca zdolności przyśpieszające regenerację. Jej zaletą jej wspomaganie w zwalczaniu komórek rakowych.

Owoce to nie tylko zdrowa i energetyczna dieta, ale także szereg właściwości pielęgnacyjnych, opóźniających procesy starzenia i zdrowotnych.