Zima to dla włosów najtrudniejszy czas w roku. Stają się wtedy przesuszone, tracą wilgotność i elektryzują się. Udana koloryzacja czy cięcie nie są w stanie zmienić ich kondycji, która z miesiąca na miesiąc staje się coraz gorsza. Czy maska nawilżająca do włosów rozwiąże ten problem?

Podstawowe zasady dbania o włosy zimą

Niskie temperatury, bezustanna wilgotność oraz kiepskie warunki atmosferyczne sprawiają, że kondycja włosów bezustannie się pogarsza. Jednak wystarczy sięgnąć po odpowiednie metody, które polegają na dokładnym nawilżaniu włosów przy pomocy aloesu oraz D-pantenolu. Maska nawilżająco do włosów sprawdzi się do tego zadania wprost idealnie. Końcówki najbardziej narażone są na zniszczenia powodowane szeregiem niekorzystnych czynników, dlatego to na nie należy uważać w pierwszej kolejności. Po nałożeniu produktów poleca się umieścić włosy pod czepkiem, a następnie podnieść jego temperaturę. W omawianej sytuacji następuje zwiększenie wchłaniania produktów. Maska nawilżająca to jednak nie jedyny sposób poprawy kondycji fryzury. Doskonale sprawdzi się także olejowanie włosów. Do tego celu używa się różnych produktów. Jedne z nich można nabyć w profesjonalnych salonach fryzjerskich, ale równie dobrze sprawdzą się naturalne oleje wykorzystywane w kuchni. To najlepsza kuracja na noc, która zdecydowanie poprawi wygląd włosów i sprawi, że zimowy klimat nie odciśnie na nich żadnego piętna.

Jak dbać o kondycję włosów zimą?

W trakcie pielęgnacji włosów zimą każdy element odgrywa istotną rolę. Nietrudno zauważyć szybsze przetłuszczanie się włosów, co jest efektem przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach oraz noszenia nakryć głowy. Trzeba je często myć, co również wpływa na pogorszenie jakości włosów. Czy wyjście z trudnej sytuacji jest możliwe? Oczywiście, przede wszystkim należy sięgać po łagodne szampony, które nie obciążają włosów. Idealne kosmetyki wykazują nawilżające działanie, gdyż zimno i ogrzewanie sprawiają, że istnieje zdecydowanie większe prawdopodobieństwo przesuszenia kosmetykow. Doskonałym rozwiązaniem są nowości na rynku, czyli micelarne szampony o działaniu nawilżającym. Warto wziąć je pod uwagę i zauważyć zdecydowana poprawę wyglądu. Nie można zapomnieć o odżywce, która odżywia włosy, ułatwia rozczesywanie oraz zapobiega elektryzowaniu. Najbardziej poleca się używanie emolientów, wśród których dominują kwasy tłuszczowe, oleje roślinnego i masła roślinne.

Maska nawilżająca do włosów i inne produkty do pielęgnacji nie powinny zawierać protein. Ten składnik sprawia, że włosy stają się sztywne i suche, co jest całkowitym przeciwieństwem oczekiwanych rezultatów. W produktach do pielęgnacji powinien znajdować się przynajmniej jeden z poniższych składników: elastile milk, collage, silk, sericin, oat protein i milk protein.