Naturalne produkty nie wywołują alergii, doskonale nawilżają naszą skórę, są dobre dla środowiska i jednocześnie pięknie pachną. Mydła naturalne to świetny wybór, gdyż pozwalają zrelaksować się na po całym dniu spędzonym na wykonywaniu obowiązków zawodowych czy wychowywaniu dzieci. Jakie składniki są używane w produkcji?

Mydła naturalne – w czym możesz wybierać?

Mydełka na bazie oliwy z oliwek to absolutny hit, który gwarantuje przyjemne uczucie czystości na ciele, pozwala zmyć brud, pot i inne zanieczyszczenia, a przy tym po przedostaniu się do środowiska w żaden sposób mu nie szkodzi. Tradycyjny proces powstawania oraz dobór najlepszych składników sprawia, że jest mydło idealne dla każdego rodzaju skóry. Po kąpieli na ciele pozostaje przyjemna w dotyku warstwa działająca jak najlepszy balsam. Przesuszona i łuszcząca się skóra odejdzie w zapomnienie.

Mydła naturalne to wybór osób, które pragną dbać o własne ciało, troszczą się o środowisko, albo zmagają się z różnorodnymi alergiami, uczuleniami czy chorobami autoimmunologicznymi. Korzystanie z naturalnych kosmetyków ma wiele korzyści.

Dlaczego warto stosować mydła naturalne?

Mydła naturalne nie powodują reakcji alergicznych, nie uczulają, skóra nie jest nadmiernie wysuszona, a wręcz staje się dobrze nawilżona i gładka. Mydło delikatnie się pieni, a samo mycie dostarcza wielu doznań i pozostawia piękny zapach na jeszcze dłużej. W produkcji stosuje się ekstrakty z kwiatów, roślinne składniki, płatki kwiatów, zioła, przyprawy, skórki owoców, a nawet aromatyczną i bogatą kawę.

W składzie naturalnych kosmetyków do mycia nie znajdziesz szkodliwych parabenów, ulepszaczy czy SLS. Używa się olejów roślinnych, wodorotlenku sody i wody. W trakcie procesów produkcji ma miejsce reakcja między kwasami tłuszczowymi występującymi w tłuszczach oraz wodorotlenkiem sodu. Reakcja zmydlania jest powszechnie wykorzystywana w produkcji mydła, ale dzięki zastosowaniu najlepszych składników oraz olejów, mydło naturalne staje się tak wyjątkowe. Oleje zapewniają skórze najlepsze nawilżenie i wyrównują jej pH.

Regularne używanie mydła sprawia, że komórki szybciej się regenerują, znikają podrażnienia, a ulubiony zapach umożliwia relaks i odprężenie.