Żyrandole kryształowe w ciągu ostatnich lat cieszą się szczególnie dużą popularnością. Stanowią elegancki dodatek do pokoju, który zwraca uwagę i pozwala na rozjaśnienie przestrzeni. To połączenie klasyki oraz nowoczesności, dlatego taka opcja w trakcie dekorowania to prawdziwy hit.

Żyrandole kryształowe – na co zwracać uwagę w trakcie zakupów?

Żyrandole kryształowe, które licznie pojawiły się w sklepach z oświetleniem nie mają nic wspólnego z modelami występującymi w salonach naszych przodków. Współczesne kompozycje stały się odzwierciedleniem dobrego gustu oraz twórczości designerów, którzy sprawiają, że lampy mają już nie tylko praktyczne zastosowanie, ale jednocześnie stanowią elegancki dodatek do każdego pokoju.

W trakcie urządzania wnętrza należy zwrócić szczególną uwagę na charakter żyrandola. Kiedy lampa jest bogato zdobiona oraz zawiera fantazyjne detale, doskonale sprawdzi się w nowoczesnych przestrzeniach albo stylu rustykalnym. Z kolei mniejsze i nieco skromniejsze, ale cały czas eleganckie modele dominują w pomieszczeniach minimalistycznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby połączyć klasykę z nowoczesnością i przy pomocy dobrze dopasowanego oświetlenia zwracać uwagę na charakter wnętrza oraz budować atmosferę.

Tradycyjne żyrandole kryształowe sprawdzą się w surowych wnętrzach, gdyż z wyglądu przypominają świeczniki. W projektach często dominuje mosiądz oraz złoto, które doskonale prezentują się w minimalistycznym stylu, gdzie nie można znaleźć zbyt wielu dodatków. Część osób sięga po nie również w trakcie urządzania modernistycznej przestrzeni, jednak w tym przypadku trzeba działać ostrożnie i dokładnie przemyśleć każdy dodatek i kolor.

Żyrandole kryształowe powstały jakby z myślą o nowoczesnych wnętrzach. Jest to uwarunkowane trendem, żeby w pokojach znajdowało się tylko jedno źródło światła. Omawiany model świeci na tyle intensywnie, że salon albo sypialnia nabiorą interesującego wyglądu. Najlepiej prezentują się wśród białych i czarnych kolorów. Na uwagę zasługują ciekawe kształty oraz niespotykane rozwiązania. Koniecznie w matowej barwie.

Żyrandole kryształowe znajdujące się w dużych salonach urządzonych w stylu glamour to zawsze strzał w dziesiątkę. Mają elegancki i jednocześnie wyjątkowy charakter, dlatego warto zestawić je z innymi klasycznymi dodatkami, jak chociażby dużym lustrem. Efekt wywoła spore wrażenie.

Żyrandole kryształowe to bez wątpienia hit, który warto rozważyć w trakcie zmiany wystroju bądź przeprowadzania całkowitej renowacji.