Wyprawka szkolna 300 zł - dla kogo? Zasady, wniosek, terminy [13.07.2018]
Wyprawka szkolna 300 zł - dla kogo? Zasady, wniosek, terminy [13.07.2018]

Nadszedł czas składania wniosków o dofinansowanie do wyprawki szkolnej. Wyprawka 300 plus to roczna kwota 300 złotych, która przysługuje każdemu uczniowi szkoły podstawowej i ponadpodstawowej w celu zaspokojenia potrzeb związanych z kosztownym przygotowaniem dziecka do szkoły.

Dla kogo?

O dofinansowanie może ubiegać się:

- mama lub tata dziecka,
- opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka,
- rodzic zastępczy,
- osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Świadczenie dobry start przysługuje wyłącznie dzieciom uczącym się w szkole  (a szkoła  w rozumieniu przepisów rozporządzenia oznacza szkołę podstawową, dotychczasowe gimnazjum, szkołę ponadpodstawową i dotychczasową szkołę ponadgimnazjalną, z wyjątkiem szkoły policealnej i szkoły dla dorosłych, szkołę artystyczną, w której jest realizowany obowiązek szkolny lub nauki, a także młodzieżowy ośrodek socjoterapii, specjalny ośrodek szkolno- -wychowawczy, specjalny ośrodek wychowawczy, ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy)Program nie obejmuje dzieci realizujących przygotowanie przedszkolne ani w przedszkolu, ani w tzw. „zerówce” prowadzonej w szkole. Nie obejmuje także studentów, uczniów szkół policealnych i uczniów szkół dla dorosłych.

 

Dlatego nie ma sensu zwlekać – zadbamy, by potrzeby Twoich dzieci były w pełni zaspokojone i zapewnimy im dobry start na początek najbliższego roku szkolnego – dając możliwość na przykład kupienia pełnego zestawu przyborów i akcesoriów szkolnych w naszym sklepie papierniczym paper4you.

 

Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez te same instytucje, które obsługują obecnie świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”. Aby dowiedzieć się, o jaką instytucję chodzi w Twoim przypadku, zapytaj o to w urzędzie miasta lub gminy właściwym ze względu na Twoje miejsce zamieszkania. Może to być np.
- urząd miasta/gminy,
- ośrodek pomocy społecznej lub inna jednostka organizacyjna (np. centrum świadczeń).

 

Wniosek możesz złożyć także przez internet (Jak złożyć wniosek o dofinansowanie wyprawki szkolnej przez internet? Zobacz).

 

Jeśli wniosek złożysz w lipcu lub sierpniu, wyprawkę otrzymasz nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.

 

Świadczenie Dobry Start to idealna okazja, by ułatwić dziecku komfortowe i satysfakcjonujące wejście w wyzwania nowego roku szkolnego, a przy okazji odciążyć domowy budżet. Pamiętaj, że kwota 300 złotych przeznaczona powinna być tylko i wyłącznie na wyprawkę dla dziecka. Możesz zakupić ją stacjonarnie, w miejscowym sklepie lub supermarkecie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, byś zdecydował się na skorzystanie z możliwości dobrania jej elementów ze szerokiego asortymentu naszego sklepu, sprawiając, że stanie się jeszcze bardziej wyjątkowa.

Bądź dobrym rodzicem i postaw o Dobry Start swojego dziecka. Postaw na wyprawkę w paper4you.

Paper4you to polska, działająca od lat firma prowadzona przez lokalnych przedsiębiorców. Sprzedajemy najlepszej jakości artykuły biurowe i szkolne w przystępnych cenach. Kupując u nas, wspierasz polską gospodarkę, korzystasz z nowoczesnego rozwiązania, jakim jest sprzedaż internetowa, a także oszczędzasz. Dokonanie zamówienia u nas nie zajmie ci wiele czasu, a bogata oferta oraz przejrzysta strona startowa sprawią, że z łatwością odszukasz wszystkie produkty, których potrzebujesz.

znak polska firma znakznak polska firma

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl