Pielęgnacja twarzy jest bardzo istotna przez cały rok, jednak zimą należy skupić się przede wszystkim na ochronie i nawilżeniu wrażliwej twarzy. Skóra często zaczyna się buntować, pojawia się łuszczyca, przesuszone miejsca oraz nieprzyjemne uczucie ściągania. Co zrobić, żeby szybko poprawić jej kondycję?

O czym należy pamiętać w trakcie pielęgnacji skóry zimą?

Pierwsza i podstawowa zasada pielęgnacji polega na stosowaniu właściwych kosmetyków, które dopasowane są do pory roku. Poleca się przede wszystkim kosmetyki nawilżające, wzbogacone o cenne witaminy i składniki mineralne. Ochrona idzie w parze z nawilżeniem, dlatego pielęgnacja zimą opiera się na stosowaniu dobrej jakości kremów. Wykorzystane składniki mają za zadanie zatrzymać w skórze cenną wodę. Warto więc sprawdzić skład kosmetyku i upewnić się, że powstał przy pomocy kwasu hialuronowego i kwasów tłuszczowych gliceryny. Z kolei za łagodzenie podrażnień odpowiada aloes, wyciąg z rumianki oraz owsa. Jeśli w składzie występuje witamina E, koenzym Q10, wyciąg z zielonej herbaty, można spodziewać się złagodzenia napięcia oraz ogólnej poprawy wyglądu. Jednak wykorzystane składniki to nie wszystko, używany produkt musi być przede wszystkim dopasowany do potrzeb skóry. Cera sucha wymaga gęstego kremu, a inne rodzaje, czyli tłusta i mieszana, skorzystają najbardziej na emulsjach oraz delikatnych kremach o lekkiej konsystencji.

W trakcie zimowych miesięcy należy skupić się na oczyszczaniu, ale jednocześnie warto uważać na nadmierne wysuszenie skóry. Dlatego w trakcie zmywania makijażu, zamiast wody warto skorzystać z płynu micelarnego. Wszystkie zanieczyszczenia z buzi zostaną usunięte, a jednocześnie kondycja skóry nie ulegnie znacznemu pogorszeniu.

W trakcie pielęgnacji twarzy nie można zapominać o ustach. Produkty marki Carmex, Nivea i Regenerum zawierają w swojej ofercie nie tylko balsamy do ust, ale równocześnie atrakcyjne peelingi, które ułatwią pozbycie się martwego naskórka oraz poprawiają ukrwienie warg. Powstają przy pomocy cukru i naturalnych olejów, które dodatkowo nawilżą usta. Skóra warg przesusza się w pierwszej kolejności, gdyż nie występują na niej żadne gruczoły łojowe. Nie należy ruszać się z domu bez balsamu bądź błyszczyka. Usta należy nawilżać również nocą, gdyż właśnie w taki sposób odbywa się ich regeneracja. Należy upewnić się, że w używanych kosmetykach nie zastosowano mięty bądź kamfory, gdyż oba produkty wykazują drażniące działanie. Nie należy zapominać o roli jaką pełni filtr UV.

W trakcie zimowej pielęgnacji należy pamiętać o wszystkich partiach ciała, gdyż oprócz twarzy i ust należy nawilżać również dłonie i stopy. Po zakończonej kąpieli bądź prysznicu na całe ciało należy nałożyć ulubiony balsam o działaniu nawilżającym. Raz w tygodniu warto zrobić peeling. Dbanie o skórę zimą wymaga regularności i stosowania produktów bogatych w cenne składniki chroniące i nawilżające. Codzienna aplikacja znacznie poprawi wygląd skóry i nie wiąże się z dużym wysiłkiem.