Opieka nad osobami starszymi wymaga troskliwości i odpowiedniego przygotowania wnętrz użytkowych. O ile tego pierwszego nie brakuje nam w stosunku do bliskich, o tyle nie zawsze udaje się nam dostosować pomieszczenia domowe do pomocy na właściwym poziomie. Tymczasem wcale nie musi to być trudne ani bardzo kosztowne. Nasi rodzice i dziadkowie mogą korzystać z wielu udogodnień, niezależnie od tego, czy mieszkają sami, czy dzielą dom z dziećmi i wnukami. Warto jedynie dobrać rodzaj wsparcia do wieku, warunków życia i stopnia samodzielności. Dobrym przykładem będzie specjalna wanna dla seniora. Sprawdź, jak możesz urządzić łazienkę, z której będzie korzystać ktoś ze starszego pokolenia.

Duża pomoc w opiece nad rodzicami i dziadkami – wanna dla seniora

Ze specjalnych urządzeń sanitarnych starsi mogą korzystać zarówno samodzielnie, jak i wtedy, gdy ktoś z domowników sprawuje nad nimi opiekę. Wanna dla seniora, który jest schorowany lub niepełnosprawny i wymaga pomocy w utrzymaniu higieny, to duża pomoc nie tylko dla niego, ale także dla opiekuna. Jednak nowoczesne wyposażenie łazienki zostało stworzone również z myślą o najstarszych, którzy funkcjonują samodzielnie. Zakup wanny dla seniora możesz połączyć z remontem łazienki, który ułatwi codzienne życie Twoim rodzicom czy dziadkom. Co ważne, ograniczy również ryzyko urazów i wypadków, do których może dojść podczas kąpieli.

Model z niskimi burtami przywróci przyjemność relaksującej kąpieli

Niska wanna dla seniora to rozwiązanie w sam raz dla osób, które są w miarę sprawne i nie mają zaburzeń koordynacji ruchowej. Obniżona burta umożliwia częste korzystanie z relaksującej kąpieli. Wejście i wyjście ułatwia antypoślizgowa powłoka, pokrywająca dno zbiornika. Pamiętaj, że ryzyko upadku często wywołuje u osób starszych obawę, co sprawia, że coraz rzadziej korzystają z łazienki. Może się to odbić także na stanie ich higieny. Wanna dla seniora, z której będą mogły korzystać bez lęku, to znaczne udogodnienie w codziennej egzystencji.

Wanna dla seniora z drzwiczkami? Wypróbuj proste rozwiązanie do łazienki dla osoby starszej!

Co zrobić, jeśli rodzice lub dziadkowie mają ograniczoną sprawność ruchową na tyle, że nie mogą sforsować nawet znacznie obniżonej krawędzi? Z pomocą przychodzi wówczas wanna dla seniora z drzwiczkami i profilem umożliwiającym siedzenie podczas kąpieli. To rozwiązanie stosuje się powszechnie w łazienkach dla osób niepełnosprawnych. Nawet mieszkający samodzielnie ludzie starsi mogą wygodnie skorzystać z kąpieli w bardzo stabilnej konstrukcji. Szczelne drzwi umożliwiają wejście do wanny dla seniora bez unoszenia nóg. Po łatwym zamknięciu zbiornik napełnia się wodą, a przebywanie w pozycji siedzącej nie spowoduje problemów przy wydostaniu się z niego po kąpieli. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które ukończyły 75-80 rok życia i mają nieco bardziej ograniczoną aktywność ruchową.