Oczyszczenie organizmu na lato jest bardzo popularne w mediach społecznościowych. . Słowo „detoks: znają wszyscy, którzy chociaż od czasu do czasu zaglądają na Instagram czy Facebook. Artykuły dotyczące oczyszczania coraz częściej pojawiają się także na portalach informacyjnych. , Jednak proponowane rady i artykuły w dużej części są bardzo restrykcyjne co sprawia, że bardzo mało osób jest w stanie podjąć wyzwanie. W tym artykule proponujemy oczyszczanie bez większych wyrzeczeń.

Detoks light

Bez niewykonalnych zmian, które zniechęcają można oczyścić organizm i nie spowodować żadnych skutków ubocznych. Przyjęte zasady będą mogły zostać z każdym nie tylko w czasie detoksu, ale również przez dłuższy czas a nawet na całe życie.

Eliminacja słodyczy

Najbardziej przerażająca kwestia u większości osób to odstawienie cukru. Dzieje się tak z powodu uzależnienia, które ciężko pokonać Jednak warto spróbować zmniejszyć ilości cukru w diecie, a po czasie całkowicie go wyeliminować. Na początek dobrym rozwiązaniem będzie popularne słodycze zamieniać zdrowszymi wersjami i polubić przygotowanie deserów w domu. Następnie zamieniać słodycze na owoce. Poprzez odstawianie zwiększa się odczuwanie słodkości oraz intensyfikują smaki. Po tygodniu różnica jest zauważalna a po kolejnych słodycze będą odstawione bez żalu na boczny tor. Jest to opcja dobra nie tylko w czasie detoksy, ale także na resztę życia. Poczucie lepszego zdrowia, poprawa wyników oraz waga, która zacznie spadać to motywacja do działania.

Pozbycie się papierosów

Palenie papierosów wpływa nie tylko na zdrowie, ale także wygląd. Rzucenie palenia z dnia na dzień okazuje się niemożliwe, dlatego też podejmując próby oczyszczania organizmu warto zmniejszać ilości wypalanych papierosów. Dla osób ciężko znoszących odstawianie palenia dobrym rozwiązaniem jest są produkty zastępcze jak elektryczne papierosy czy też pomoc w postaci produktów wspomagających. Uzależnienie skutecznie zaniechane pozwoli uzyskać wolność od nałogu, a co za tym idzie poprawi jakość życia.

Ważne uprawianie sportu

Nie od dziś wiadomo, że uprawianie sportu jest wspomagające w funkcjonowaniu organizmu. Aby uskutecznić ruch, nie powodując zniechęcenia, dobrym pomysłem będzie chodzenie na spacery w szybszym tempie, krótka jazda na rowerze czy też mało intensywne bieganie. Z czasem ćwiczenia można wydłużyć oraz przekonać się do pozytywnych skutków aktywności. Utrzymując zdrowe nawyki mamy możliwość zachowania dobrego samopoczucia na długie lata oraz szybki powrót do zdrowia w przypadku jego naruszenia.