W wielu kulturach – na przykład w Japonii – glony od niepamiętnych czasów stanowiły ważny składnik karty dań. Obecnie zasłużenie cieszą się dobrą opinią jako suplement diety, który może wykazać się dobroczynnym wpływem na wiele elementów ludzkiej fizjologii. Dodanie do pożywienia popularnych alg, takich jak spirulina czy chlorella, wspomaga tak potrzebną w naszych czasach odporność. Do tego uznanego grona po cichu dołącza kolejny glon, o dużo mniej efektownej nazwie, za to posiadający niebagatelne właściwości, jeśli chodzi o wspieranie naszego organizmu w codziennych zmaganiach.

Na razie znany jest głównie jako czynnik o znakomitym wpływie na funkcjonowanie tarczycy, a także nieoczekiwany sojusznik w odchudzaniu. Morszczyn pęcherzykowaty, który w sproszkowanej formie od dawna jest dostępny na rynku suplementów, zadziwia dużo dłuższą listą atutów, których mogą im pozazdrościć sławniejsze kuzynki. Możliwe, że dopiero czeka na swoje prawdziwe odkrycie.

Prześwietlamy morszczyn. Jeden z bogatszych zestawów wśród suplementów diety

Potas, wapń, cynk, brom, miedź i mangan, ale przede wszystkim jod i selen. Mnogość pierwiastków uzupełnia bogaty zestaw witamin – A, B1, B2 i C. Poza tym możemy w nim znaleźć polisacharydy, związki fenolowe, fukozan, karotenoidy i to, co w glonach szczególnie cenne – chlorofil. Dzięki temu imponującemu składowi morszczyn zapewnia ogólne wzmocnienie, ale także wpływ na poszczególne układy i procesy zachodzące w organizmie.

Bogaty w jod. Wsparcie prawidłowej pracy tarczycy

Zwiększona zawartość jodu reguluje prawidłową pracę tarczycy. Jest także nieocenionym sojusznikiem w przypadku niedoczynności tego gruczołu. Zażywanie preparatów z morszczynu wymaga zachowania ostrożności w wypadku nadmiaru tego pierwiastka w organizmie lub nadczynności tarczycy.

Skuteczny w walce z kilogramami. Nie tylko dzięki zawartości jodu

Regulacja pracy tarczycy wpływa również na przyspieszenie przemiany materii i regulację tkanki tłuszczowej. Dzięki polisacharydom następuje regulacja rytmu wypróżnień, co także przyczynia się do kształtowania masy na właściwym poziomie. Z kolei kwas alginowy powoduje pochłanianie wody, a w rezultacie uczucie sytości.

Morszczyn także na inne przypadłości

Ten wszechstronny glon sprawdzi się również w przypadku innych dolegliwości. Przyda się przy dolegliwościach reumatoidalnych. Sprzyja wytwarzaniu kolagenu, więc wpłynie również na ujędrnienie skóry.