Na rynku dostępnych jest mnóstwo kosmetycznych preparatów w postaci odżywek, których głównym zadaniem jest wzmocnienie płytki paznokcia, odżywienie go i nadanie zdrowego wyglądu. Należy jednak pamiętać o tym, że aby takie preparaty przynosiły oczekiwane efekty, warto zapoznać się z zasadami mówiącymi o tym, jak we właściwy sposób pielęgnować płytkę paznokcia.

Przy pielęgnacji dłoni i paznokci zawsze warto stosować domowe sposoby. Jeden z nich polega na wykorzystaniu niezwykle cennych właściwości rycynowego olejku. Regularnie stosowany olejek w stosunkowo krótkim czasie przyczynia się do poprawy wyglądu płytki paznokcia oraz znajdujących się wokół skórek.

W pielęgnacji dłoni i paznokci niezwykle istotną funkcję pełni również połączona z sokiem z cytryny oliwa z oliwek. Stosowanie takiego połączenia nie tylko doskonale nawilży paznokcie, ale również delikatnie rozjaśni kolor płytki. Korzystanie z takiego połączenia szczególnie wartościowe będzie po zmyciu ciemnego lakieru, który w zdecydowanej większości przypadków, pomimo starannego zmycia, lekko zabarwia płytkę paznokcia (szczególnie widoczne zjawisko to będzie w przypadku, gdy przed malowaniem nie zastosowano specjalnej bazy).

Oczywiście mając na względzie pielęgnację paznokci nie można zapominać o utrzymywaniu właściwej diety. Posiłki obowiązkowo powinny być bogate w składniki takie jak białko, wapń, żelazo, cynk i krzem. To właśnie dzięki nim, pod warunkiem że organizm otrzymuje ich odpowiednią ilość, możliwe jest utrzymanie paznokci w zdrowiu i doskonałej kondycji. Pełnowartościowa i dobrze zbilansowana dieta to sekret doskonałego wyglądu, nie tylko paznokci.