Wiele osób niedoświadczonych w biwakowaniu na polach kempingowych obawia się, że w przyczepie kempingowej można żywić się wyłącznie zupkami z proszku. Nic bardziej mylnego – właściwie każda przyczepa kempingowa wyposażona jest dzisiaj w kuchnię, dzięki której można przygotowywać smaczne posiłki.

Gotowanie i pieczenie w przyczepie kempingowej

Wybierając się na wakacje na pole kempingowe wcale nie musimy głodować. Większość przyczep posiada dzisiaj kuchnię, w której bez problemu przyrządzić możemy wartościowy obiad czy pożywne śniadanie. Podstawowym elementem, który powinien znaleźć się w każdej kempingowej kuchni jest płyta do podgrzewania posiłków. Dodatkowym atutem posiłków na kempingu jest to, że każdy z nich możemy spożyć na świeżym powietrzu, na łonie natury. Osoby, które są doświadczone w spędzaniu wakacji na kempingu uważają, że wszystkie posiłki smakują dużo lepiej, gdy spożywane są właśnie na świeżym powietrzu. Być może nie będziemy w stanie stworzyć w kempingowej kuchni wykwintnego posiłku składającego się z trzech dań, lecz z pewnością przyrządzimy nasze ulubione, proste dania, takie jak na przykład różnego rodzaju zupy czy makarony z sosami. W większości przyczep kempingowych znajdziemy także dość spore lodówki, a nawet zamrażarki. Dzięki nim będziemy w stanie zamrozić na przykład kilka porcji bulionu, a później przez kilka dni gotować na jego bazie smaczne zupy, zmieniając jedynie dodatki do nich. Osoby, które kochają piec, również nie muszą rezygnować ze swoich ulubionych dań. W przyczepie kempingowej możliwe jest bowiem zamontowanie małego piekarnika, w którym przyrządzić możemy na przykład ulubione ciasto czy smaczną lasagne. Jeśli jednak wciąż nie posiadamy w naszej przyczepie kempingowej dobrze wyposażonej kuchni, również nie musimy się obawiać. Jeśli będziemy nocować na polach kempingowych, znajdziemy tam z pewnością wspólne kuchnie, w których za drobną opłatą możemy przyrządzać swoje posiłki.

Akcesoria do przyczep kempingowych do kuchni

Każda osoba, która chce samodzielnie przygotowywać posiłki na biwaku, powinna wyposażyć się w kuchenne akcesoria do przyczep kempingowych, takie jak na przykład garnki czy zastawa stołowa. Oczywiste jest to, że nie zabierzemy wszystkich rodzajów garnków, które posiadamy w domu. Z powodzeniem jednak poradzimy sobie, mając na wyposażeniu choćby dwa garnki oraz patelnię. Kuchenne akcesoria do przyczep kempingowych to jednak nie tylko garnki czy talerze. Warto bowiem wyposażyć swoją przyczepę także w inne przydatne sprzęty, takie jak na przykład okap. Okap okazuje się być bardzo potrzebny dla utrzymania odpowiedniego przepływu powietrza podczas gotowania. Jeśli nie wyposażymy naszej przyczepy w okap, możemy później bardzo żałować tej decyzji, szczególnie podczas przygotowywania posiłków w upalne letnie dni.

Grillowanie na polu kempingowym

Niezawodnym sposobem na przyrządzanie jedzenia na wakacjach jest grillowanie. Ta metoda sprawdzi się także idealnie podczas urlopu na polu kempingowym. Warto wyposażyć więc naszą przyczepę kempingową w grilla, na którym przygotowywać możemy zarówno dania mięsne, jak i wegetariańskie. Jeśli wybieramy się na biwakowanie za granicą, warto pamiętać o tym, że na wielu polach kempingowych zakazane jest używanie grillów węglowych. Dlatego też najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w sprzęt gazowy. Jeśli kupimy grilla większych rozmiarów, możemy przygotowywać posiłki razem z naszymi sąsiadami z pola kempingowego. Na grillu możemy przyrządzać dania z lokalnych produktów, które kupić możemy właściwie w każdym miejscu, w którym akurat się zatrzymamy.