Pasty do zębów, które nabywamy w dzisiejszych czasach spełniają wiele funkcji. Mają za zadanie upiększać oraz leczyć zęby, a dodatkowo zapewniać możliwie jak najdłuższą ochronę przed bakteriami i zanieczyszczeniami. Jak właściwie dobrać pastę do potrzeb?

Rola past do zębów

Pasty do zębów, a wśród nich Elmex sensitive spełniają wiele zadań. Wymienia się wśród nich usuwanie przebarwień, ochronę szkliwa, leczenie nadwrażliwych zębów oraz inne. Można je nabywać zarówno w sklepach, jak i drogeriach oraz aptekach. Każdy producent reklamuje swój produkt jako najlepszy, można się w tym zagubić, dlatego warto wiedzieć na jakie składniki zwracać uwagę.

Warto mieć na uwadze, że spora część społeczeństwa całkowicie rezygnuje z pasty do zębów. W ich przypadku zęby także pozostają czyste, jednakże konieczne jest ich szczotkowanie znacznie dłużej, bo nawet 8 minut. W naszym mniemaniu zdecydowanie lepiej opłaca się używanie pasty. Niemalże wszystkie dostępne na rynku produkty posiadają środki pieniądze, które odpowiadają za zmiękczenie związków organicznych występujących w płytce nazębnej, co sprawia, że nic nie stoi na przeszkodzie do wyczyszczenia nawet najtrudniejszych miejsc. W żadnej paście nie może zabraknąć środków o działaniu ściernym oraz polerującym (mowa o krzemionce, węglanie wapnia itd.), ich zadanie polega na pozbywaniu się osadu. Składniki te zajmują się powstrzymywaniem mineralizacji płytki nazębnej, dzięki którym zęby są czystsze przez dłuższy czas, a do tego nie rozwijają się bakterie. Elmex sensitive spełnia wszystkie omówione powyżej funkcje, gdyż jego skład został bardzo dokładnie przemyślany.

Niemalże wszystkie pasty dostępne w dzisiejszych czasach posiadają związki fluoru, dzięki czemu szkliwo zostaje odpowiednio mineralizowane. Kiedy zęby są szczotkowane, fluor niemalże wtapia się w szkliwo, dzięki czemu stają się one zdecydowanie bardziej odporne na szkodliwy wpływ kwasów oraz bakterii, które jak wiadomo odpowiadają za próchnicę. Konieczne jest jednak, żeby pasta zawierała właściwe stężenie fluoru (chodzi o mniej więcej 1500 ppm). Osoby podatne na próchnicę powinny sięgać po pastę zawierającą ksylitol, gdyż sprawia on, że bakterie nie rozwijają co, co jest ściśle związane ze zwiększeniem pH w ustach.

Kiedy jesteśmy właścicielami zębów nadwrażliwych należy sięgać po Elmex sensitive, gdyż odpowiednie składniki generują warstwę ochronną, a do tego uszczelniają ujścia kanalików, co wiąże się z pomniejszeniem dyskomfortu.