Obwisły brzuch, nadwaga, otyłość, nadmiar tkanki tłuszczowej to wszystko to zmora ponad 60% społeczeństwa na świecie. My jako populacja ludzka zaczynamy być po prostu grubi, ponadto połowa z nas nie umie się prawidłowo odżywiać. Dieta cud i domowe sposoby na szybkie zrzucenie kilogramów to najpopularniejsze frazy wyszukiwane w Internecie, ale co tak naprawdę jest przyczyną naszych problemów i jak się ich pozbyć.

Odwrócona piramida żywieniowa

Co drugi obywatel świata nie akceptuje tego jak wygląda, czuje się źle w swoim ciele. Żeby znaleźć źródło problemu należy przyjrzeć się zmianom żywieniowym, które zaszły w XXI wieku. Badacze zwracają naszą uwagę przede wszystkim na jedzenie poza domem. Posiłki w restauracjach i na wynos, jak zbadali naukowcy z Uniwersytetu w Glasgow, to najbardziej przetworzona i kaloryczna żywność, często odgrzewana parokrotnie może powodować otyłość, nadwagę, problemy żołądkowe a nawet raka.

Szybko ≠ nie znaczy dobrze

Ponadto fast food kupowany po drodze z pracy, ze szkoły czy z uczelni to przede wszystkim jedzenie genetycznie modyfikowane, pochodzące z farm drobiu lub specjalnych wytwórni warzyw i owoców.

I co teraz ? Co robić gdy wszystko zawodzi ?

Przede wszystkim „de – tox – icate yourself”
Ogólnoświatowy problem otyłości wśród dzieci i dorosłych mający swoje źródło w złym odżywianiu i pośpiechu może być jednak rozwiązany. Warto przede wszystkim skorzystać z diet typu „detox”, które oczyszczają organizm z toksyn i złogów redukując masę ciała i odnawiając prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego.

Talerz na pół

Kolejnym ważnym punktem na drodze do smukłej sylwetki jest unikanie diet głodówkowych, ponieważ prowadzą one do efektu jojo i nawrotu nadwagi. Warto natomiast skorzystać z metody „wszystko na pół” czyli jemy wszystko normalnie, ale połowę porcji, dzięki czemu zapobiegamy nagłym napadom głodu.

Zrzuć to co niepotrzebne

Ostatnim elementem zdrowego trybu życia jest sport, ponieważ to on najbardziej przyczyni się do redukcji tkanki tłuszczowej a co za tym idzie również masy ciała.

Do dzieła

Podsumowując, moja dieta (nie)cud to przede wszystkim oczyszczenie organizmu. Kiedy układ pokarmowy zaczyna prawidłowo funkcjonować warto sięgnąć po mniejsze porcje potraw i sport, który przyśpieszy metabolizm i zniweluje tkankę tłuszczową. Prosta recepta nie tylko na smuklejszą sylwetkę ale także na zdrowsze i młodsze ciało. Do dzieła!