Praktyczność wanny wolnostojącej to kwestia, którą rozważa każda osoba, która chciałaby urządzić łazienkę w stylu glamour lub retro i wymarzyła sobie miejsce kąpielowe na przykład na środku pomieszczenia. Jakie są zalety i wady wanny wolnostojącej? Jaką funkcję pełni ławka na wannę?

Wanna wolnostojąca w łazience – rodzaje

Zastanawiając się nad praktycznością wanny wolnostojącej, należy pamiętać, iż obecnie na rynku dostępnych jest naprawdę sporo modeli, w różnych kształtach, rozmiarach, z różnych materiałów oraz z co najmniej kilkoma opcjami dodatkowymi (np. ławka na wannę). Dostępne są wanny wolnostojące prostokątne, owalne, drewniane balle, wanny w tylu retro, akrylowe, modele z hydromasażem, kamienne, stalowe i wiele innych.

Zalety wanien wolnostojących

Niekwestionowaną zaletą wanny wolnostojącej jest jej estetyczny wygląd. Dzięki niej można urządzić cudowny salon kąpielowy, w którym miejsce odpoczynku gra kluczową rolę. Finezyjne modele, współgrające z aranżacją tych pomieszczeń nadają nutę przewodnią oraz sprawiają, iż cały wystrój zorganizowany jest wokół nich. Kolejną zaletą wanny wolnostojącej jest możliwość relokacji jej w inne miejsce. Oczywiście jest ona uzależniona od miejsca i sposobu zainstalowania baterii, przyłączy wody i odpływu. Jednak w przypadku, gdy zainstalowana jest wysoka bateria stojąca lub bateria wannowa ścienna, można manipulować lokalizacją wanny w lewo i w prawo, odpowiednio zmieniając długość odpływu.

Wanna wolnostojąca i jej wady

Główną wadą wanny wolnostojącej jest trudność zorganizowania w niej miejsca do wzięcia prysznica. Nie ma możliwości zamontowania w niej zasłony ani sawannowego parawanu. Kolejną wadą jest brak możliwości wykonania schowków, które bardzo często są aranżowane podczas zabudowywania wanny między ścianą a nią.

Ławka na wannę – czym jest i dlaczego warto ją zakupić?

Zastosowanie ławki na wannę jest zalecane nie tylko w przypadku problemów z wchodzeniem do wanny i wychodzeniem z niej, ale również w sytuacji, gdy korzystanie z wanny w pozycji leżącej stanowi zbyt duży wysiłek lub jest po prostu niebezpieczne. Ławka na wannę umożliwia korzystanie z kąpieli w pozycji siedzącej, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa oraz komfortu osoby z niej korzystającej. Jest do idealne rozwiązanie w przypadku zarówno zwykłej wanny, jak i wolnostojącej.