Wygląd dłoni jest bardzo ważny dla wielu osób. Dla niektórych są one bowiem wizytówką człowieka. Upływający czas jednak jest bardzo widoczny właśnie na dłoniach, o których pielęgnacji czasami zdarza nam się na co dzień zapominać. Jakie zabiegi zastosować, aby zachować ich piękny wygląd?

Krem do rąk z filtrem w słoneczne dni

Większość z nas pamięta na co dzień o ochronie skóry twarzy przed promieniami słonecznymi. Niewielu jednak ma na względzie także swoje dłonie, na które słońce również działa w sposób niekorzystny. Dlatego też zarówno na skórę twarzy, jak i na skórę dłoni powinniśmy w słoneczne dni stosować kremy z filtrem. Uchronią one nasz naskórek przed szybszym starzeniem się. Dzięki temu nasza skóra będzie przez długi czas napięta, a zmarszczki nie będą pojawiać się na niej tak szybko.

Ochrona dłoni przez niską temperaturą

Na nasze dłonie niekorzystnie wpływają nie tylko promienie słoneczne, ale także niska temperatura. Dlatego też w zimniejsze dni, szczególnie wtedy, gdy temperatura spada poniżej zera, nie powinniśmy zapominać przede wszystkim o rękawiczkach, które ochronią nasze dłonie przed zniszczeniami. Jeśli nie będziemy o tym pamiętać, wówczas nasze ręce staną się suche, a skóra na nich zacznie pękać, co będzie prezentować się bardzo nieestetycznie. Pamiętajmy także o używaniu w tym czasie tłustych kremów do rąk.

Kuracja dla dłoni z użyciem rękawiczek

Aby cieszyć się głęboko nawilżoną skórą dłoni, stosujmy regularnie kurację z użyciem bawełnianych rękawiczek. Na dłonie nałóżmy grubą warstwę kremu nawilżającego. Pamiętajmy jednak, aby był to produkt dobrej jakości, tak jak na przykład kremy Apis, Nacomi czy Ziaja. Następnie na ręce nałóżmy bawełniane rękawiczki. Trzymajmy je na dłoniach przynajmniej przez 1-2 godziny. Najlepiej jednak kurację taką zastosować na całą noc. Rano nasze dłonie będą głęboko nawilżone i miękkie.

Regularne złuszczanie naskórka z dłoni

Na naszych dłoniach często zauważyć możemy zrogowaciały naskórek. Nagromadzony wygląda dość niechlujnie, a przez to nasze dłonie prezentują się bardzo nieestetycznie. Aby przeciwdziałać temu procesowi, warto regularnie stosować na naszych dłoniach peelingi. Dzięki temu zrogowaciały naskórek będzie systematycznie złuszczany, a skóra na naszych rękach będzie elastyczna i napięta, co z pewnością spowolni procesy starzenia się.

Prawidłowa pielęgnacja paznokci

Właściwa pielęgnacja dłoni to dbanie nie tylko o skórę, ale także o paznokcie. Odgrywają one bardzo ważną rolę i ich wygląd nie powinien być obojętny dla nikogo, komu zależy na pięknie prezentujących się dłoniach. Paznokcie będą wyglądać dobrze tylko wówczas, gdy będą prawidłowo zadbane. Kobiety najczęściej wybierają manicure hybrydowy, jednak i od niego czasem nasze paznokcie powinny odpocząć. Postarajmy się wówczas nie nakładać na nie niczego, oprócz odżywki, która odbuduje i odżywi naszą płytkę paznokciową. Dzięki zadbanym paznokciom nasze dłonie będą wyglądać jeszcze lepiej.