300 zł na dziecko Wniosek. Jak otrzymać wyprawkę - 300 zł na dziecko? Zasady, Warunek [26.05.2018]
300 zł na dziecko Wniosek. Jak otrzymać wyprawkę - 300 zł na dziecko? Zasady, Warunek [26.05.2018]

Nowym pomysłem rządu jest wyprawka szkolna dla każdego ucznia w wysokości 300 złotych. Na jakiej zasadzie przyznawane będą świadczenia, kto ma prawo z nich skorzystać, od kiedy będzie można się o nie starać? Zobaczcie.

Pieniądze w ramach wyprawki 300 plus zostaną przyznane bez żadnych warunków - dla wszystkich posiadających dzieci wypełniające obowiązek szkolny, przed 18 rokiem życia. Zarobki rodziców przy staraniu się o świadczenie nie będą brane pod uwagę - tak jak ma to miejsce w przypadku programu 500+. Wyprawka 300 plus to roczna kwota 300 złotych, która przysługuje każdemu uczniowi szkoły podstawowej i ponadpodstawowej w celu zaspokojenia potrzeb związanych z kosztownym przygotowaniem dziecka do szkoły.

 

300 złotych - wyprawka dla ucznia, czyli dobry start:

  1. Ma przysługiwać każdemu dziecku w wieku szkolnym do ukończenia 18 roku życia - środki będą przysługiwały wszystkim rodzicom niezależnie od tego, ile zarabiają.
  2. Bez dodatkowych kryteriów świadczenie wypłacane raz w roku.
  3. Wypłacane przed rozpoczęciem roku szkolnego.

 

 300 złotych na wyprawkę dla ucznia. Kiedy pierwsze wypłaty?

Nie padły jeszcze żadne konkretne daty związane z oficjalnym rozpoczęciem programu. Czy jest szansa na pierwsze przelewy z rządowej kasy jeszcze w sierpniu 2018? Możliwe - premier Morawiecki zapowiedział, że wdrożenie programu wsparcia dla uczniów i ich rodziców potrwa kilka najbliższych miesięcy.

 

 

Z zapowiedzi Mateusza Morawieckiego wynika, że kontrola nad wydawaniem środków z przyznanego świadczenia nie będzie prowadzona. - Rodzice wiedzą najlepiej, na co wydać pieniądze dla swoich dzieci. My ufamy Polakom, ufamy rodzicom, ufamy wszystkim - mówił premier.

 

Jak zaoszczędzić na wyprawce szkolnej?

 

Jest kilka sposobów, które pozwalają na oszczędzenie na szkolnej wyprawce. Przybory szkolne, a zwłaszcza plecaki i piórniki, są najtańsze po rozpoczęciu roku szkolnego. Sprzedawcy chcą pozbyć się towaru, bo sezon na kupno plecaka szkolnego minął. Podobnie jest z piórnikami. Czy warto czekać z zakupami do rozpoczęcia roku szkolnego i obowiązkowych zajęć? Wcześniej w rozsądnej cenie wyprawkę można skompletować w Internecie - wystarczy przejrzeć oferty stron czy portali aukcyjnych w poszukiwaniu atrakcyjnych cen, np. zapoznać się z asortymentem naszej strony, paper4you.pl, na której okazyjne ceny utrzymują się cały rok.  

 

Paper4you to polska, działająca od lat firma prowadzona przez lokalnych przedsiębiorców. Sprzedajemy najlepszej jakości artykuły biurowe i szkolne w przystępnych cenach. Kupując u nas, wspierasz polską gospodarkę, korzystasz z nowoczesnego rozwiązania, jakim jest sprzedaż internetowa, a także oszczędzasz. Dokonanie zamówienia u nas nie zajmie ci wiele czasu, a bogata oferta oraz przejrzysta strona startowa sprawią, że z łatwością odszukasz wszystkie produkty, których potrzebujesz.

Znalezione obrazy dla zapytania polska firma znakZnalezione obrazy dla zapytania polska firma

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl